صفحه اصلی / کتابخانه مجازی / اقدامات مؤثر در پرورش فرزندان
اقدامات مؤثر در پرورش فرزنداندرست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

اقدامات مؤثر در پرورش فرزندان

هیچ کس اعتقاد ندارد که فرزند پروری کاری ساده است. وقتی فرزندان به سال های نوجوانی قدم می گذارند، نزاع و درگیری ها آغاز می شود. عوامل تهدید کننده زیادی وجود دارند که می توانند بر ایمنی و سلامت فرزندان تأثیر منفی بگذارند و متأسفانه، منابع سودمند و واقع بینانه اندک هستند و در دسترس نیستند.

هنگامی که تا ساعت یک بامداد منتظر بازگشت فرزند 17 ساله تان به خانه هستید بدانید که اکثر والدین در شرایط مشابه شما قرار دارند. یکی از متداول ترین شکایات والدین چنین است ” برای دریافت کمک نمی دانیم به کجا مراجعه کنیم. ” یا ” از مطرح کردن سؤال خجالت می کشیم. ” با جست و جویی ساده در اینترنت می توان سایت هایی را یافت که به والدین مشاوره می دهند، اما اطلاعات موجود در این سایت ها همسان نیستند.

چگونه می توانید متخصص مشاور مناسب بیابید؟ وقتی فرزندان رشد می کنند و به مرحله نوجوانی می رسند، والدین به سختی می توانند رفتارهای فرزندان را تغییر دهند. اما بررسی های روان شناسی نشان داده است که توصیه های والدین مؤثرند.

والدین، فکر می کنند دوستان، تأثیر زیادی بر فرزندانشان می گذارند. اما نتایج بررسی ها و تجربیات بالینی نشان می دهند که والدین می توانند بر فرزندانشان تأثیر بگذارند.

در این مقاله، نظرات روان شناسان و متخصصان مشاور درباره روش های فرزند پروری را که سبب پیشگیری از اعتیاد فرزندان به مواد مخدر و الکل می شود، با والدین در میان می گذاریم.

مبنای توصیه های ارائه شده در این مقاله، مطالعات و پژوهش های علمی هستند. با این وجود، اجرای چنین توصیه هایی به طور کامل نتیجه بخش نیست و هر روز والدین با مشکلات فرزند پروری دست و پنجه نرم می کنند.

به احتمال زیاد، اطلاعات و نظرات بالینی به تنهایی نمی توانند مشکلات پیچیده را حل و فصل کنند. اما کسب اطلاعات موثق در ابتدای کار اهمیت زیادی دارد.

در صورتی که احساس ناتوانی و درماندگی می کنید، این مهم است که قوی باشید: هرگز در مقابل فرزند نوجوانتان ضعف نشان ندهید.

اجرای شش روش زیر به شما کمک می کند تا احتمال نوشیدن الکل، مصرف دارو و بروز رفتارهای خطر زا را در فرزندتان به حداقل برسانید.

ادامه مقاله در فایل pdf

 

حجم فایل : 305 کیلوبایت |  نوع فایل : PDF
 دانلود مقاله

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه با کودک خود ارتباط عاطفی برقرار کنیم؟درست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

چگونه با کودک خود ارتباط عاطفی برقرار کنیم؟

مهم ترین مسئله در تربیت کودک ، چگونگی صحبت کردن با وی است. در هر سن ، بسته به شرایط فکری و سنی کودک باید به روش خاصی با او حرف زد. این که بدانیم چه انتظاری را در چه سنی باید از کودک داشته باشیم بسیار مهم است. برخی اوقات والدین می خواهند کودک انتظاراتی را که فراتر از توان کودک است، برایشان برآورده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین