صفحه اصلی / ایمنی کار / ضرر بیمه‌ها از تاخیر سایپا در پرداخت بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی

ضرر بیمه‌ها از تاخیر سایپا در پرداخت بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی

 دانستنی :دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با انتقاد از عدم پرداخت طلب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت های بیمه توسط خودروسازی سایپا گفت که هر روزی که پرداخت این بدهی به تاخیر بیافتد شرکت های بیمه بابت آن متضرر می‌شوند.

به گزارش دانستنی ،از ایسنا، محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در نشستی خبری با اشاره به بدهی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه گفت: این بدهی فقط مربوط به حوزه بیمه‌های شخص ثالث است.

او با بیان اینکه کل سود صنعت بیمه به ۹۰۰ میلیارد تومان در سال نمی‌رسد، اضافه کرد: در چنین وضعیتی سایپا بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهکار است و هر روزی که پرداخت آن به تاخیر می افتد شرکت‌های بیمه بابت آن بیشتر متضرر می‌شوند.

علیپور با اشاره به تصویب اساسنامه سندیکای بیمه‌گران در روزهای گذشته ادامه داد: یکی از ایرادات اصلی در سندیکای بیمه‌گران عدم وجود ضمانت اجرایی لازم برای اجرای تصمیمات آن است، با این حال اقدامات مهمی در یک دوره گذشته انجام شده که یکی از تشکیل کارگروه‌های تخصصی از جمله کارگروه فنی است که نتایج خوبی در هماهنگی و ارتقای عملکرد صنعت بیمه داشته است.

او با انتقاد از اخذ عوارض و مالیات از فعالیت‌های بیمه ای اظهار کرد: ذهنیت‌ها در اخذ عوارض از صنعت بیمه اصلاح شده و تصمیم‌گیران متوجه شده‌اند که صنعت بیمه نباید به ابزاری برای پرداخت عوارض تبدیل شود.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با اشاره به بالا بودن آمار حوادث رانندگی به عنوان یک چالش مهم در صنعت بیمه اضافه کرد: بیش از ۳۰ درصد تلفات رانندگی مربوط به موتورسیکلت‌ها و ۳۰ درصد نیز مربوط به وسایل حمل و نقل عمومی است. در بسیاری از کشورهای شرق آسیا که تعداد موتورسواران خیلی بیشتر از ایران است اما چون انضباط بیشتری وجود دارد تلفات کمتر است.

این مطالب را نیز ببینید!

«اتوبوس آمبولانس» گامی موثر در تحقق مسئولیت اجتماعی

اتوبوس آمبولانس یکی از امکانات پیشرفته اورژانس پیش بیمارستانی در صحنه حوادث و بحرانها می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *