صفحه اصلی / اخبار / بهره برداری از ۴۰ پروژه بزرگ صنعت گاز

بهره برداری از ۴۰ پروژه بزرگ صنعت گاز

 دانستنی :معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به بهره برداری از حدود ۴۰ پروژه بزرگ و مهم صنعت گاز در سال ۹۸ گفت: امسال بیش از ۸۳۰ کیلومتر خط لوله، ۲۵ واحد توربوکمپرسور در قالب ساخت و توسعه ۱۲ تاسیسات تقویت فشار گاز راه اندازی خواهد شد.

به گزارش دانستنی ، از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی، در تشریح مهم ترین طرح‌های توسعه‌ای صنعت گاز ایران در سال ۹۸، گفت: با بهره برداری از این پروژه ها در سال ۹۸، ظرفیت انتقال و توزیع شبکه گاز کشور در فصل سرد به ویژه پیک مصرف، ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه امسال بهره برداری از ۸۳۰ کیلومتر خط لوله فشار قوی در برنامه این شرکت قرار دارد، تصریح کرد: براین اساس، در قالب اجرای ۱۵ پروژه، خط لوله ۵۶ اینچ قطعه دهگلان به میاندوآب در مسیر خط لوله نهم سراسری به طول ۱۲۴ کیلومتر و بیدبلند به اهواز به طول ۳۱ کیلومتر در مدار بهره برداری قرار می گیرند.

وی افزود: علاوه براین، براساس برنامه های تعریف شده، ۳ خط لوله ۳۶ اینچ زاهدان به دوراهی دشتک به طول ۱۰۸ کیلومتر، کوهدشت به خرم آباد و دره عباس به ماهشهر در مجموع به طول ۸۷ کیلومتر و خط لوله ۳۰ تا ۱۰ اینج دیگری در سایر مناطق کشور به بهره برداری می رسد.

معاون وزیر نفت با اعلام اینکه امسال در کنار ساخت خطوط لوله، راه اندازی ۵ تاسیسات جدید تقویت فشار و بهره برداری از واحدهای یدکی در ۷ ایستگاه دیگر در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: در مجموع، سال ۹۸، تعداد ۲۵ دستگاه توربوکمپرسور در سطح شبکه گاز راه اندازی شده و یا خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه بهره برداری از ۴ تاسیسات تقویت فشار گاز دیلم، بیدبلند، حسینیه، کوهدشت و واحد تکمیلی تاسیسات تقویت فشار گاز اهواز در مسیر خط لوله ششم سراسری، تاکید کرد: با بهره برداری از این ایستگاه ها و قطعه جدید خط لوله ششم، پایداری شبکه انتقال گاز در شمال غرب کشور افزایش می یابد.

تربتی با بیان اینکه امسال در مسیر اتصال خط لوله پنجم به ششم سراسری، راه اندازی دو واحد یدکی تاسیسات تقویت فشار گاز آب پخش و خورموج عملیاتی می شود، بیان کرد: در مسیر خط لوله هشتم سراسری گاز نیز راه اندازی دو تاسیسات تقویت فشار گاز ارسنجان و خیرگو و واحد یدکی ایستگاه صفاشهر در برنامه توسعه صنعت گاز کشور قرار دارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به راه اندازی سه واحد یدکی تاسیسات تقویت فشار گاز در مسیر خط لوله شمال و شمال شرق کشور، یادآور شد: با بهره برداری از این پروژه ها، پایداری شبکه گاز در شهرهای شمال و شمال شرق کشور افزایش می یابد.

وی از ساخت و بهره برداری و توسعه شبکه مخابراتی در مسیر خط لوله ششم سراسری، خط لوله دوم یزد و مرحله اول مسیر خط لوله شمال و شمال شرق (ری به شاهرود) به عنوان مهم ترین پروژه های آماده بهره برداری در سال ۹۸ یاد کرد و گفت: توسعه مرکز دیسپچینگ در ۴۵۰ نقطه و مرکز جدید بهره برداری و ۵ ایستگاه کنترل فشار گاز و… از دیگر برنامه های سال ۹۸ شرکت ملی گاز ایران است.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان اعلام کرد: با بهره برداری از طرح های جدید، پیش بینی می شود همسو با برنامه افزایش ظرفیت تولید گاز در پارس جنوبی، پایداری شبکه انتقال و توزیع گاز طبیعی در کشور افزایش یابد

این مطالب را نیز ببینید!

روش هایی جالب برای صرفه جویی در برق

روش هایی جالب برای صرفه جویی در مصرف برق

صرفه‌جویی در انرژی راهی بسیار عالی در پایین آوردن فشار وارد بر محیط و کاهش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین