صفحه اصلی / اخبار / عدم صدور مجوز اکتشاف معادن/ ضریب مصرف انرژی در کشور بالاست

عدم صدور مجوز اکتشاف معادن/ ضریب مصرف انرژی در کشور بالاست

دانستنی :اردبیل – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل برخی مشکلات قانونی، مجوز اکتشاف معادن تا حدودی راکد مانده و صادر نمی‌شود.

به گزارش دانستنی ،از مهر،عیسی کلانتری بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با استاندار اردبیل قانون را فصل الخطاب دانست و افزود: سرمایه گذاران با رعایت حقوق شهروندی می توانند در توسعه واحدهای تولید خود و ایجاد شهرک صنعتی جدید اقدام کنند.

وی ضریب مصرف انرژی در ایران را نسبت به سایر کشورها را بیشتر دانست و یادآور شد: ضریب مصرف انرژی در واحدهای تولیدی باید از لحاظ اقتصادی توجیه داشته باشند.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: دستگاه های اجرایی به وظایف خود در زمان مقرر عمل کنند و حقوق نسل آینده را مورد توجه قرار دهند.

استاندار اردبیل نیز در این دیدار برلزوم توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی با در نظر گرفتن مشکلات زیست محیطی و بررسی تمام جوانب تاکید کرد.

اکبر بهنام جو اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار مشوق های لازم برای سرمایه گذاران در استان اردبیل داده شده و ایجاد شهرک های صنعتی جدید در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه شهرک ها و نواحی صنعتی استان اردبیل قوانین زیست محیطی را رعایت کرده اند؛ بیان داشت: شهرک های صنعتی زون بندی شده و واحدهای راکد طبق ضوابط به چرخه تولید باز می گردند.

استاندار اردبیل با اشاره به مشکل زیست محیطی برخی واحدهای صنعتی عنوان کرد: مشکل این واحدها با رعایت تمام ضوابط و قوانین زیست محیطی پیگیری شده و با نظر مساعد عوامل محیط زیست روبرو شده است.

این مطالب را نیز ببینید!

قرص‌های آنتی‌بیوتیک برای کودکان مضر است

دانستنی :نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد، دادن قرص آنتی ‌بیوتیک به کودکان برای درمان سرماخوردگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین