صفحه اصلی / گردشگری / نخستین اکوموزه زیر آبی فرانسه در شهر کن با حواشی همراه شد

نخستین اکوموزه زیر آبی فرانسه در شهر کن با حواشی همراه شد

دانستنی :مسئولان فرهنگی شهر ساحلی کن پروژه راه اندازی موزه زیر آبی شهر که درواقع نخستین موزه زیر آبی فرانسه است را آغاز کردند اما این پروژه حواشی زیادی را در بر داشت.

به گزارش دانستنی ،از مهر،بخشی از این پروژه به آب انداختن شش مجسمه دو متری در عمق کم جزیره “سنت مارگرت” که در فاصله کمی از ساحل کن قرار دارد، هست.

 این مجسمه ها آثار “جیسون دو کار تیلر”، که متخصص در ساخت مجسمه های زیرآبی است. اما فرمانداری منطقه طی حکمی خواستار بررسی تاثیر این طرح بر محیط زیست شده است زیرا بیم آن می رود که وجود این مجسمه های بزرگ بر زندگی برخی آبزیان و گیاهان دریایی که در این منطقه حفاظت شده به سر می برند، تاثیر سوء داشته باشد. ضمن آن که اجرای این طرح و افزایش تردد به این منطقه نیز می تواند روند عادی حیات آبزیان را به مخاطره اندازد.

هر چند شهردار شهر به مخالفت با این نظر فرمانداری پرداخته و تاکید کرده است که قرار نیست حجم ترافیک دریایی برای بازدید از این اکو موزه افزایش یابد و درخواست لغو حکم فوق را کرده است، اما در صورت عدم قبول نظر شهردار کن، امکان آن وجود دارد که افتتاح این اکوموزه تا اعلان نتیجه بررسی مورد نظر فرمانداری که می تواند یک سال به طول انجامد، به تعویق افتد.

این گزارش را رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است

این مطالب را نیز ببینید!

روستای وسقونقان ؛ منطقه ناشناخته گردشگری

روستای وسقونقان ؛ منطقه ناشناخته گردشگری

روستای وسقونقان در لغتنامه دهخدا با این عبارت معرفی شده است: وسقونقان دهی از دهستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین