صفحه اصلی / اخبار / زودتر ثبت نام کنید قبض برق الکترونیکی بگیرید

زودتر ثبت نام کنید قبض برق الکترونیکی بگیرید

دانستنی :اسماعیلی: «مشترک محترم: با توجه به عدم چاپ و توزیع صورتحساب برق از پانزدهم شهریور ماه سال جاری خواهشمند است جهت ثبت اطلاعات و دریافت صورتحساب از طریق پیامک نسبت به ارسال ۱*شناسه قبض به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۲۱ اقدام نمایید….. شرکت توزیع نیروی برق غرب تهران». حتما در چند روز گذشته این پیامک را که شرکت توانیر برای تمامی مردم ایران ارسال کرده است دیده اید. این پیامک نشان از عزم این ارگان برای افزایش تولید الکترونیک دارد.

به گزارش دانستنی ،شرکت توزیع برق غرب تهران نیز همراستا با این فعالیت همگانی شروع به اطلاع رسانی در این باره کرده است. اینکه این اتفاق برای قبوض پرداختی مردم می افتد دلیل بر کاش هزینه های تحمیلی به مردم به واسطه استفاده از کاغذ را دارد.

صرفه جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی

کارشناسان معتقدند که حذف هر یکهزار قبض کاغذی به نجات یک درخت می انجامد. از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت کاغذ در بازار این کار می تواند علاوه بر کاهش هزینه های وزارتخانه های مختلف٬ به عمران و آبادانی کشور نیز کمک شایانی کند.

در صورت حذف قبوض کاغذی آب، برق، گاز و تلفن صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی در بدنه دولت می شود که با آن می توان کارهای بزرگ عمرانی و خدماتی به نفع مردم انجام داد.

در حقیقت بر اساس آمارهای ارایه شده از شرکت برق٬ آب و گاز هر یک از این بخش ها ۳۵ میلیون مشترک دارند و هزینه صدور قبض آنها در کل مبلغ ۱.۴۴۰ میلیارد تومان می شود که با کمتر از یک دهم این رقم تمام قبوض به صورت الکترونیکی صادر می شود.

راه های ثبت شماه همراه

مشترکان برق می توانند شناسه قبض خود را با ۱* به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنند. همچنین با مراجعه به سایت TBTB.IR اطلاعات خود را ثبت کنند و یا زمانی که مامورین اداره برق به منازل آن‌ها برای قرائت کنتور مراجعه می‌کنند، شماره همراه خود را در اختیار ماموران قرار دهند.

شرکت توانیر این امکان را هم فراهم کرده است که بعد از جمع‌آوری قبوض کاغذی مشترکینی که نیاز به قبوض فعلی دارند، می‌توانند به سایت شرکت توزیع برق تهران مراجعه کنند و با وارد کردن شناسه قبض اطلاعات خود را کاملا دریافت کنند. چراکه در پیامکی که به مشترکین ارسال می‌شود، فقط میزان ریال و تاریخ پرداخت اعلام می شود.

این مطالب را نیز ببینید!

جشنواره آشپزی با قارچ با عنوان (قارچ غذای سلامتی)

دانستنی :انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران برگزار میکند. به گزارش دانستنی ، جشنواره آشپزی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *