صفحه اصلی / اخبار / علی‌آبادی مدیرعامل ایران خودرو شد

علی‌آبادی مدیرعامل ایران خودرو شد

دانستنی :سخنگوی دولت با اشاره به اینکه مدیرعامل ایران خودرو امروز عوض می شوند٬ گفت: آقای علی‌آبادی که در مپنا بودند به ایران‌خودرو می‌روند. مدیرعامل سایپا مشکل خاصی نداشته و ممنوع الخروجی‌ شش ماه ایشان بر اساس شکایت مشتری ها بود.

به گزارش دانستنی ،از ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه در سالگرد ۲ کودتای ۲۸ مرداد هستیم، افزود: دولت های در گذشته  دولت ملی ما را بر نتافتند، دولتی که بر پایه ملت شکل گرفته بود،  در تابستان ۱۳۳۲ و ۲۸ مرداد ۱۳۵۸ ما ثابت کردیم دولت های ما برخاسته از ملت هستند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ۲۸ مرداد ۵۸ انتخابات آزاد مجلس خبرگان شکل گرفت.

وی افزود: ما هم سرنگونی دولت ملی را در ۲۸ مرداد داشتیم و هم برکشیدن اولین پایه‌های نهاد متکی بر ملت را هم در ۲۸ مرداد شاهد بودیم.

ربیعی با بیان این که صحبت پیرامون ۲۸ مرداد به اعتقاد من برای ما راهگشا خواهد بود، اظهار کرد: برای درک درست از مسائل بین‌الملل برای نسل های جدید، همواره باید به یادم بیاوریم آنچه که ساختیم را باید ادامه دهیم.

وی با اشاره به هفته دولت گفت: در آستانه هفته دولت هم هستیم، من اجازه می‌خواهم دقایقی در این زمینه صحبت کنم مگر می شود در هفته دولت از رجایی و باهنر نام نبریم، تصادفی نیست که هفته دولت با نام رجایی و باهنر هم عجین شده به اعتقاد من این نامگذاری نشان می دهد که تروریست کور دل  موفق نشده و  به نتیجه مطلوب نرسیده است.

ربیعی ادامه داد:  به عنوان سخنگوی دولت می خواهم بگویم  امروز ما اکنون دارای ثروت معنوی عظیمی هستیم که از میان آتش و دود و انفجار تروریستی برخاست، یعنی جمهوری که دوباره جمهور شد و دولتی که دوباره دولتی شد که امروزه ما امتداد آن راه هستیم و  ان‌شاءالله ادامه خواهیم داد.

وی یاد آور شد: من نمی‌توانم در هفته دولت یاد رجایی نیفتم،  خودم شنیدم رجایی  گفت من روزی کاسه بشقاب فروش بودم و  به یاد می‌اورم  روزی چه کسانی به او حمله کردند گفتند که یک کاسه بشقاب فروش می‌خواهد کشور و دولت را اداره کند.

سخنگوی دولت گفت: رجایی  زندگی سختی  داشت زندگی که با رنج بود و زندگی که در حقیقت با طبقات پایین اجتماعی بود.

وی ادامه داد: در دهه پنجاه مسئله ایران مسئله فرهنگی بود و باهنر و رجایی به اعتلای آن فکر می کردند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره وضعیت صنعت خودرو گفت: قبلا هم گفته بودیم افزایش قیمت خودرو قانونی نبوده. مدیرعامل ایران خودرو امروز عوض می شوند و آقای علی‌ابادی که در مپنا بودند به ایران‌خودرو می‌روند. مدیرعامل سایپا مشکل خاصی نداشته و ممنوع الخروجی‌ شش ماه ایشان بر اساس شکایت مشتری ها بود.

وی ادامه داد: موضوع گرانی خودرو بررسی شد؛ آن گرانی دلیلی نداشت و وزیر صمت تصمیم درست را گرفتند.

ربیعی گفت: اشتغال زیادی به خودرو پیوند خورده و بازاری است که تاثیرش زیاد است.

ربیعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر طرح‌ها و پروژه‌هایی که قرار است در استان‌های کشور به بهره برداری برسد؟ گفت: کتابچه ای هست که این پروژه‌ها که بسیار زیاد هست را در آن مکتوب کردیم. داریم به سمت دارا شدن شهرهای کوچک از مکان های فرهنگی پیش‌ می رویم. عدد پروژه‌های زیرساختی زیاد است و به صورت کتبی عدد آنان را اعلام می کنیم.

وی سپس با اشاره به اخباری مبنی بر اجاره بندر چابهار گفت: این موضوع اصلا درست نیست. ما قراردادی را با هند بستیم که در راستای توافق نامه چابهار است. این موضوع که در اخبار آمده قرارداد فرعی با هند است. آن‌ها ۱۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری می خواهند انجام دهند. این کار به منظور واگذاری حاکمیت و کشور نیست. آنچه که در صحبت با مسئولان اقتصادی دریافتم این است که این اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه کمک می کند.

ربیعی با اشاره به امکان استفاده روس‌ها از خطوط راهی و آبی ایران گفت: قطعا قرارداد عادلانه و اقتصادی به نفع کشورمان است.

وی سپس با اشاره به موانع گمرکی که بر سر برخی کالاها و دریافت ارز آن‌ها ایجاد شده بود، گفت: مسئولین این موضوع را بررسی کردند. تسهیل در انتقال این کالاها صورت گرفته است. رئیس کل بانک مرکزی و وزیر کشور و آقای دژپسند از این کالاها بازدید کردند.

ربیعی سپس گفت: میزان کالاهایی که در انبارها داریم از مدت مشابه سال گذشته بیش تر است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که شالیکاران برنج عرضه می کنند ما برنج وارد نمی کنیم . داستان سیب‌زمینی و پیاز که هرسال به کمبود می خوردیم با این پیش بینی واردات‌ها درست شده است. الان انبارداری ما درست است علاوه بر نیاز بازار برای چند ماه کالای اساسی در انبار داریم.

ربیعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر طرح‌ها و پروژه‌هایی که قرار است در استان‌های کشور به بهره برداری برسد گفت: کتابچه ای هست که این پروژه‌ها که بسیار زیاد هست را در آن مکتوب کردیم. داریم به سمت دارا شدن شهرهای کوچک از مکان های فرهنگی پیش‌می رویم. عدد پروژه‌های زیر ساختی زیاد است و به صورت کتبی عدد آنان را اعلام می کنیم.

وی سپس با اشاره به اخباری مبنی بر اجاره بندر چابهار گفت: این موضوع اصلا درست نیست. ما قراردادی را با هند بستیم که در راستای توافق نامه چابهار است. این موضوع که در اخبار آمده قرارداد فرعی با هند است. آن‌ها ۱۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری می خواهد انجام دهند. این کار به منظور واگذاری حاکمیت و کشور نیست. آنچه که در صحبت با مسئولان اقتصادی دریافتم این است که این اقدام به سرمایه گذاری در این منطقه کمک می کند.

ربیعی با اشاره به امکان استفاده روس‌ها از خطوط راهی و آبی ایران گفت: قطعا قرارداد عادلانه و اقتصادی به نفع کشورمان است.

وی سپس با اشاره به موانع گمرکی که بر سر برخی کالاها و دریافت ارز آن‌ها ایجاد شده بود گفت: مسئولین این موضوع را بررسی کردند. تسهیل در انتقال این کالاها صورت گرفته است. رئیس کل بانک مرکزی و وزیر کشور و آقای دژپسند از این کالاها بازدید کردند.

ربیعی سپس گفت: میزان کالاهایی که در انبارها داریم از مدت مشابهه سال گذشته بیش تر است.
وی تاکید کرد: تا زمانی که شالیکاران برنج عرضه می کنند ما برنج وارد نمی کنیم . داستان سیبزمینی و پیاز که هرسال به کم بود می خوردیم با این پیش بینی واردات‌ها درست شده است . الان انبارداری ما درست است علاوه بر نیاز بازار برای چند ماه کالای اسسی در انبار داریم .

ربیعی در واکنش به مصاحبه احمد عراقچی که مدعی شده بود بانک مرکزی به دستور رئیس جمهور در بازار ارز مداخله کرده است، گفت: من از زحمات و خدمات دکتر سیف و عراقچی سپاسگزاری می کنم. آن‌ها مدیران پاک و سالم ما بوده و هستند. ایشان به شهادت همه هیچ نفع شخصی در این میان نداشته است. بحث بر سر سیاست های تزیق ارز به بازار است. مطالعات ما نشان می دهد ۶۰ سال است تزریق ارز از غیر صرافی ها در کشور وجود دارد.

وی توضیح داد: این سیاستی است که کشورهای همسایه ما هم از آن استفاده می کنند. این یک مداخله طبیعی است و مسئولیتش به عهده دولت است. به آن صرافی ها هم بانک مرکزی اجازه می دهد، بنابراین مجوز دست بانک مرکزی است. دولت از برخورد با فساد حمایت می کند. ما مطمئن هستیم که چه سیف چه عراقچی هیچ سود و نفع شخصی نداشتند بلکه به نفع بازار و کنترل بازار مداخله کردند.

سخنگوی دولت در ادامه تصریح کرد: آیا این سیاست درست است یا نه صحبت دیگری است. ۱۵۹ میلیون دلار مطرح کردند که قطعا همه آن ها بر اساس تشخیصی بوده که در آن زمان داده شده است. تشخیص این امر با سیاستگذاران و ناظران سیاستگذاری است. کنترل بازار غیر رسمی روشی بوده که همواره استفاده می شود. مردم اطمینان داشته باشند و در هیج جا مطرح نشده که این مقامات سوءاستفاده‌ای کرده‌اند.

وی ادامه داد: موضوع گرانی خودرو بررسی شد آن گرانی دلیلی نداشت و وزیر صمت تصمیم درست را گرفتند . اشتغال زیادی به خودرو پیوند خورده و بازاری است که تاثیرش زیاد است. یکی از مسائلی که در بحث واگذاری مطرح می کنیم این است که یک موضوع ملی است. زیرساخت های بنیادین باید درست شود تا در چهارچوب ملی کنترل شود.

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره حضور بازنشستگان در دولت گفت: تا جایی که من می دانم بازنشسته ای را در دولت به کار نمی گیریم. برخی وزارت خانه ها مطابق قانون می توانستند در حدود یک درصد آن‌ها را به کار بگیرند و در برخی نهادها با مجوز تعدادی به کار گرفته شدند.

وی سپس در ارتباط با موضوع حضور زنان در ورزشگاه کفت: الزام فیفا فقط برای ما نیست و برای همه کشورهای عضو فیفا است، بنابراین بر اساس  قوانین موجود فیفا این موضوع مطرح شده است. پروژه های اجتماعی مسائل خودش را دارد. باید این مسئله را با رعایت موازین و فرهنگ حل کنیم. با در نظر گرفتن دغدغه های مردم و نهادها، هماهنگی ها دارد صورت می گیرد تا در دیدارهای ملی زنان حضور داشته باشند. به همین اندازه که دکتر سلطانی فر و همکارانشان تلاش می کنند از دغدغه ها بکاهند و حضور را فراهم کنند ما هم کمک می‌کنیم تا آرام آرام این زیر ساخت ها یک رفتار منطقی را ایجاد کنند.

ربیعی در ارتباط با اظهارت اخیر آیت‌الله یزدی درباره دولت و رئیس جمهور نیز گفت: این مجادلات دردی را از جامعه دوا نمی کند. نظر ایشان یک نظر شخصی است نظر جامعه مدرسین این نیست. هرگونه لطمه به جامعه روحانیت لطمه به جایگاه مردم است. جامعه روحانیت از اهمیت زیادی برخوردار  است. در شرایطی که همه ما باید باهم از مشکلات عبور کنیم اینگونه مطالب درست نیست. دولت هم بنایی ندارد به این موضوع ورود پیدا کند و آن را یک نقد شخصی می دانیم.

وی  در ارتباط با اظهارات مازیار ابراهیمی توضیح  داد: این موضوع به این دولت ارتباطی ندارد، اطلاعات کلی که وجود دارد این است که کار کارشناسی ضد جاسوسی  روی موضوع وارد نشده است. همان زمان از ایشان دلجویی شد. بنای دولت این است که این اتفاقات صورت نگیرد در زیر مجموعه دولت. این اتفاق در دولت‌های گذشته بوده است. آن ها باید پاسخ‌گو باشند.

ربیعی همچنین در ارتباط با موضوع سازمان میراث فرهنگی نیز گفت: دولت موافق تشکیل وزارت خانه جدید نبوده و نیازی به آن نمی بیند.

سخنگوی دولت همچنین درباره دیدار اعضای کابینه با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته گرامی داشت دولت خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه اعضای دولت با رهبری دیدار خواهند داشت.

این مطالب را نیز ببینید!

جشنواره پخت خوراک های ایرانی با قارچ

دانستنی :جشنواره پخت خوراک های ایرانی با قارچ با مشارکت انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *