صفحه اصلی / اخبار / ثبت ۱۰ تصویر متفاوت پلنگ ایرانی/ نصب دوربین در پارک ملی دنا

ثبت ۱۰ تصویر متفاوت پلنگ ایرانی/ نصب دوربین در پارک ملی دنا

دانستنی : مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۱۰ تصویر متفاوت از پلنگ ایرانی در مناطق حفاظت شده استان خبر داد.

به گزارش دانستنی ،محسن جعفری نژاد بسطامی پیش از ظهر یکشنبه در جمع  خبرنگاران، افزود:  کارشناسان و محیط بانان این اداره کل  با استفاده از ظرفیت  وهمکاری مستند سازان علاقمند به محیط زیست، در یکساله گذشته با نصب دوربین های تله ای در بخش هایی از مناطق حفاظت شده و پارک ملی دنا موفق می شوند ۱۰ تصویر متفاوت از گونه های پلنگ ایرانی را به ثبت برسانند.

جعفری نژاد بسطامی تصریح کرد: تصاویر ضبط شده از پلنگ ها در محدوده هایی از مناطق حفاظت شده توسط دوربین تله‌ای  به ثبت رسید.

وی افزود: این تصاویر شامل پلنگ نر، ماده و نابالغ است که در محدوده ی  چهار پاسگاه زندگی می کنند و بررسی سایر تصاویر ثبت شده  نیاز به زمان و کار کارشناسی بیشتری دارد.

مدیرکل محیط زیست استان با بیان اینکه دوربین گذاری در این منطقه و سایر مناطق استان در حال انجام است، اظهار داشت: در این ذخیره گاه زیستکره بارها از پلنگ ایرانی تصاویر ثبت شده ولی مشاهده همزمان ۱۰ قلاده از این گونه ارزشمند جانوری که تصاویر آن نیز شاهد سلامت و وضعیت جسمی مناسب آنها را دارد، از اتفاقات نادر این منطقه است

وی تصریح کرد: پویایی جمعیت جانوران وحشی در یک زیست بوم در گرو حفظ گونه‌های شاخص آن زیست بوم بخصوص گونه‌های چتر و پرچم است.

جعفری نژاد بسطامی گفت: پلنگ به عنوان گونه چتر در این پارک ملی نقش بسزایی در پویایی جمعیت سایر گونه‌ها بخصوص طعمه‌های خود دارند.

این مطالب را نیز ببینید!

دفترچه راهنمای محصول پژو پارس

دفترچه راهنمای محصول پژو پارس

هر راننده باید به صورت اجمالی اطلاعات داخل دفترچه راهنمای محصول خودروی خود را یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین