صفحه اصلی / اخبار / پراید قطعاً باید از رده خارج شود

پراید قطعاً باید از رده خارج شود

دانستنی :سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان موظف بودند با طراحی خودروی ایمن زمینه توقف خط تولید پراید را فراهم کنند حال آنکه اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

به گزارش دانستنی ،سعید باستانی درباره صحبت‌های رییس پلیس راهور مبنی بر اینکه شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود، تاکید کرد: اگرچه در سال ۹۵ بخشنامه‌ای مبنی بر ضرورت توقف خط تولید صادر شد اما این بخشنامه تاکنون اجرایی نشده است.

تولید خودروی ایمن برای اقشار کم درآمد

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس با بیان اینکه در صورت توقف خط تولید پراید، باید برای اقشار کم درآمد خودروی ایمن و با قیمت مناسب جایگزین کرد، افزود: خودروسازان موظف بودند با طراحی خودروی ایمن زمینه توقف تولید پراید را فراهم کنند حال آنکه اقدامی در این زمینه انجام ندادند.

باستانی ادامه داد: زمانی که تولید خودروی با کیفیت به دست فراموشی سپرده می‌شود قطعه‌سازان نیز به موضوع تولید قطعات با تکنولوژی روز ورود پیدا نمی‌کنند

فراموشی طراحی خودروی ایمن 

وی اظهار کرد: نبود سیستم R&D و چتر حمایتی که همواره بر سر خودروسازان وجود دارد موجب شده طراحی خودروی ایمن و به روز به دست فراموشی سپرده شود به همین دلیل در سال‌های گذشته خودرو ایمن و باکیفیت تولید نشده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: زمانی که تولید خودروی با کیفیت به دست فراموشی سپرده می‌شود قطعه‌سازان نیز به موضوع تولید قطعات با تکنولوژی روز ورود پیدا نمی‌کنند به طور مثال قطعه‌سازی که بالابر شیشه پراید تولید می‌کند، سیستم کارخانه خود را تنها برای تولید این قطعه طراحی کرده و در صورت توقف تولید پراید نمی‌تواند قطعه دیگری تولید کند.

پراید باید همانند پیکان از رده تولید خارج شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه پراید باید همانند پیکان از رده تولید خارج شود، ادامه داد: تولید خودروی باکیفیت که قابلیت رقابت نیز دارد باید در دستورکار خودروسازان قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره برخی ادعاها مبنی بر اینکه توقف خط تولید پراید موجب گرانی خودرو می‌شود، تصریح کرد: این مسائل همواره مطرح می‌شود تا از توقف تولید پراید جلوگیری شود اما این خودرو قطعاً باید از رده خارج شود.

این مطالب را نیز ببینید!

جشنواره پخت خوراک های ایرانی با قارچ

دانستنی :جشنواره پخت خوراک های ایرانی با قارچ با مشارکت انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *