صفحه اصلی / اخبار / آمار گردشگر سلامت در سال ۹۸

آمار گردشگر سلامت در سال ۹۸

دانستنی : رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار میزان گردشگر سلامت گفت: تعداد گردشگر سلامت در سال ۹۸ در سه ماهه ابتدایی سال ۱۶ هزار نفر بوده اند.

به گزارش دانستنی ،به نقل از میزان،سعید هاشم زاده، با اشاره به درآمد از محل گردشگری سلامت در کشور٬ افزود: اطلاعات سال ۹۷ هنوز آماده نشده است و اطلاعات سال ۹۶ حاکی از این است که ۵۰ هزار نفر به صورت بستری در بیمارستان‌های کل کشور از اتباع بیگانه تحت درمان قرار گرفتند.

 وی ادامه داد: ۵۰ هزار نفر بیمار اتباع یک میلیاد و ۲۰۰ میلیون دلار درآمد در سال ۹۶ حاصل شده است که ظرفیت کشور حداقل ۵ تا ۶ برابر این میزان است.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت با اشار ه به آمار گردشگر سلامت سال ۹۷ گفت: در سال ۹۷ بیش از ۷۰ هزار نفر از اتباع خارجی بستری شدند و  پیش بینی ما این است که برای سال ۹۸ با افزایش حدود ۲۰ درصدی رو به رو خواهیم بود.

هاشم زاده در پاسخ به این سوال که گردشگر سلامت ورودی به کشور مربوط به کدام کشور‌ها بوده اند گفت: از کشور‌های افغانستان، عراق، آذربایجان، پاکستان و عمان بوده است که در این رتبه بندی به تازگی قطر هم اضافه شده است که تا قبل از این وجود نداشت.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت افزود: بیش از ۹۰ درصد از بیمار‌های ورودی به کشور به ۱۰ دانشگاه مطرح کشور از جمله: دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی قم، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شهید بهشتی و علوم پزشکی اهواز مراجعه می‌کنند.

هاشم زاده درباره شایع‌ترین علت بیمار‌های مراجعه کنندگان گفت: بیشترین علت مراجعه درمان ناباروی و بیماری‌های زنان و زایمان، بیماری‌های ارتوپدی، درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، جراحی عمومی شکم و لگن، رینو پلاسی و جراحی‌های زیبایی هستند.

این مطالب را نیز ببینید!

انگلیس

وزیر دفاع جدید انگلیس تعیین شد

با برکناری  گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع،  نخست‌وزیر بریتانیا وزیر دفاع جدید این کشور را تعیین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *