صفحه اصلی / اخبار / لزوم کاهش اصطحکاک پلیس با مردم

لزوم کاهش اصطحکاک پلیس با مردم

دانستنی :رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص حمایت پلیس از ماموران ناجا در ماموریت‌ها گفت: حمایت از عملکرد قانونی مأموران در سطح ناجا به طور کامل وجود دارد؛ اما فکر می‌کنم که باید شرایطی به وجود آید تا در برخی موضوعات «اصطکاک» پلیس با مردم کاهش پیدا کند.

به گزارش دانستنی ،به نقل از فارس، سردار سیدکمال هادیانفر با بیان این مطلب که سیستم‌های هوشمند می‌تواند در کاهش اصطکاک بین مردم و پلیس مؤثر باشد، تصریح کرد: هر چه اصطکاک بیشتر شود کنش اجتماعی افزایش یافته و نارضایتی هم بیشتر می‌شود؛ بنابراین باید به سمت و سویی پیش برویم که با تحول سیستمی این کنش‌ها را کاهش دهیم.

سردار هادیانفر با تاکید بر اینکه با تامین منابع می‌توانیم تحول سیستمی را شاهد باشیم، با ذکر نمونه‌ای به آسیب زا بودن کار با دوربین‌های سیار جاده‌ای پرداخت و افزود: کار ثبت تخلفات با دوربین‌های سیار از یک طرف مأمور را از لحاظ چشمی دچار آسیب می‌کند و هم به دلیل ساعت‌ها ایستادن در پشت دوربین دچار خستگی و آسیب جسمانی؛ از طرف دیگر هم وقتی پلیس، راننده‌ای را متوقف می کند تازه با عکس‌العمل متفاوتراننده‌ها مواجه می‌شود و اینکه چرا مرا متوقف کردید؟مگر سرعتم چقدر بود و … که همه این موارد شرایط کار را سخت‌تر می‌کند.

وی گفت:‌ ما اگر بتوانیم از دوربین‌های هوشمند استفاده کنیم این موارد را دیگر شاهد نخواهیم بود؛ چرا که دوربین‌ها به طور خودکار از تخلفات عکس گرفته و آنها را ثبت می‌کنند؛ در ادامه هم جریمه طبق قانون محاسبه می‌شود و دیگر شاهد اصطکاک فیزیکی بین مردم و ماموران نخواهیم بود.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید دوباره بر این مطلب که پلیس از عملکرد قانونی مأموران خود حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد:‌ مردم بدانند که اگر مأمورپلیس هم خطایی انجام دهد بنا بر مقررات با آن برخورد قانونی خواهیم کرد.

این مطالب را نیز ببینید!

استفاده کودکان از گوشی همراه-الگوی مصرف-درست مصرف کنیم

توصیه های امنیتی در باره استفاده کودکان از گوشی همراه

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای، نسبت به تهدیدات امنیتی درباره استفاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین