صفحه اصلی / اخبار / شعار اربعین ۹۸ مشخص شد

شعار اربعین ۹۸ مشخص شد

دانستنی :نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: «حب الحسین یجمعنا» شعار اربعین سال گذشته بوده که امسال این شعار «الحسین یجمعنا» است.

به گزارش دانستنی ،از میزان،حجت الاسلام سید عبدالفتاح نواب در آئین رونمایی از پوستر شعار اربعین، عنوان کرد: شعار به عنوان علامت و نشانه بوده و امروزه پرچم کشور‌ها و علامت‌های موجود در این پرچم‌ها یکی از نشانه‌ها و شعار‌های آن‌ها است.

وی افزود: اطاعت از خدا و قرآن از شعار‌هایی است که در دین اسلام مورد تأکید قرار گرفته و پیامبر اکرم (ص) در هر جنگی متناسب با آن جنگ شعاری انتخاب می‌کردند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه تمامی شعار‌های پیامبر (ص) و اهلبیت ایشان از جنس سمائی و آسمانی بوده است، گفت: شعار باید الهام بخش، حیات بخش، فراگیر، شایسته و هدفمند باشد.

حجت الاسلام نواب مطرح کرد: از دیگر ویژگی‌های شعار واقعی بودن است و همانطور که در تاریخ می‌بینیم خوارج در شعار «لا حکم الا لله» یک هدف غلطی را دنبال می‌کردند.

وی ابراز کرد: «حب الحسین یجمعنا» شعار اربعین سال گذشته بوده که امسال این شعار «الحسین یجمعنا» است. اگر خلوص کسانی که پیاده روی اربعین حسینی (ع) را ایجاد کردند نبود، این شور‌ها و حرکت‌ها ایجاد نمی‌شد، اخلاص‌ها و دلدادگی‌های کسانی که جان خود را برای زیارت سیدالشهدا (ع) دادند موجب ایجاد این موج خروشان زائران حسینی شده است.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: امروز به راحتی می‌توان در رسانه کلیپ‌های زیبایی از حماسه اربعین ایجاد کرد و وظیفه ما این است که با استفاده از ابزار رسانه مظلومیت حسین زهرا (ع) را به جهانیان ابلاغ کنیم.

حجت الاسلام نواب ادامه داد: دنیا گذرا و فانی بوده و خوشا به حال کسی که در راه ترویج فرهنگ حسینی تلاش می‌کند.

این مطالب را نیز ببینید!

ظریف

ظریف وارد دوحه شد

وزیر خارجه کشورمان برای شرکت در اجلاس گفتگوی همکاری آسیایی وارد دوحه پایتخت قطر شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *