صفحه اصلی / اخبار / رئیس کمیته بررسی تابلوهای مزین به نام شهدا مشخص شد

رئیس کمیته بررسی تابلوهای مزین به نام شهدا مشخص شد

دانستنی ::رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حکمی علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رئیس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» منصوب کرد.

به گزارش دانستنی ،در پی انتشار اخباری مبنی بر حذف واژه شهید از تابلوهای معابر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حکمی علی اعطا ، سخنگوی شورای شهر تهران را به عنوان رئیس «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» منصوب کرد و به وی مأموریت داد تا ابعاد مختلف موضوع خبر حذف واژه شهید از تابلوهای معابر را بررسی و گزارش آن را ارائه کند.

در حکم رئیس شورای اسلامی شهر تهران خطاب به سخنگوی شورا آمده است:

درج و درخشش نام شهدا بر تارک اماکن و معابر نه فقط معرفی مکان و جغرافیای شهری بلکه بیانگر عمق ارزش ها و اشاره به سوابق درخشان ملت در ایثارگری و نیز ارج نهادن به ارزش های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

متأسفانه مدتی است اخباری مبنی بر حذف واژه مقدس «شهید» از معابر شهر تهران در رسانه ها و شبکه های اجتماعی در حال انتشار است. مردم حق دارند اطلاعات دقیقی درباره ابعاد مختلف موضوع و صحت و سقم اخبار منتشر شده دریافت کنند.

بر این اساس و بنا به پیشنهاد رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به جناب  عالی که از خانواده معظم شهدا هستید، مأموریت می‌دهم تا ریاست «کمیته ویژه بررسی موضوع تابلوهای مزین به نام شهدا» با عضویت جمعی از اعضای محترم شورا به انتخاب کمیسیون نظارت و حقوقی را بر عهده گرفته و ظرف مدت حداکثر یک ماه، گزارش آن را ارائه کنید.

کمیسیون های تخصصی و دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ستادی، سازمان های تابعه و مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران موظفند با این کمیته نهایت همکاری و همراهی را به عمل آورده و هرگونه اطلاعات مورد نیاز را فراهم کنند.

این مطالب را نیز ببینید!

اشتغال مجدد حدود ۱۸ هزار بیمه بیکاری بگیر ها

دانستنی :مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کاردرباره آخرین وضعیت مقرری بگیران بیمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین