صفحه اصلی / انرژی / طلای سیاه ونزوئلا در صادرات تجدید شد/افت شدید صدور نفت ونزوئلا در 70 سال گذشته

طلای سیاه ونزوئلا در صادرات تجدید شد/افت شدید صدور نفت ونزوئلا در 70 سال گذشته

صادرات نفت ونزوئلا حدود ۲۸ درصد در نیمه اول ماه ژوئن کاهش یافته و به پایین ترین حد طی ۷۰ سال گذشته رسیده است.

صادرات نفت ونزوئلا به کمترین رقم طی 70 سال گذشته رسید

به گزارش پایگاه خبری دانستنی آنلاین به نقل از رویترز، صادرات نفت ونزوئلا حدود 28 درصد در نیمه اول ماه ژوئن کاهش یافته و به پایین ترین حد طی 70 سال گذشته رسیده است. مالکان و اپراتورهای نفتکشها قراردادهای خود را برای حمل نفت خام این کشور لغو میکنند.

چندین شرکت کشتیرانی به خاطر تهدید های آمریکا نفتکش های خود را از آب‌های ونزوئلا دور نگه داشته اند. آمریکا سعی میکند با قطع درآمد نفتی ونزوئلا که منبع درآمد دولت این کشور است، نیکلاس مادورو را منزوی و سرنگون کند.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا و شرکای آن طبق قرارداد های مشترکی که با هم دارند تا امروز هفت محموله نفت خام و سوخت در ماه ژوئن به مشتریان بلندمدت خود مثل شرکت انی ایتالیا، رپسول اسپانیا و کوبامتالس کوبا صادر کرده اند.

این صادرات برابر با 325 هزار بشکه در روز است که از 452 هزار بشکه صادر شده در ماه مه هم پایین تر آمده است. اگر این سطح از صادرات در بقیه روزهای این ماه ادامه داشته باشد، متوسط صادرات نفت ونزوئلا به پایین ترین حد از دهه 1940 خواهد رسید. اطلاعات ماهانه صادرات قبل از سال 2000 در دست نیست ولی طبق گزارش وزارت نفت ونزوئلا، میانگین سالیانه آخرین بار از 1942 تا 1945 در این حد ثبت شده بود.

انتهای پیام/

این مطالب را نیز ببینید!

مصرف بنزین در دوره شیوع ویروس کرونا چقدر بوده است؟

معاون وزیر کار از افت قابل توجه مصرف بنزین کشور در دوران شیوع کرونا خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی آنلاین