صفحه اصلی / مالی و اقتصادی / بورس آمریکا سبزپوش شد

بورس آمریکا سبزپوش شد

دانستنی :شاخص های بورسی آسیا در معاملات نتوانستند به مدار صعوی بازگردند و تشدید تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین برای معامله گران نگران کننده تر از آن بود که صف‌های خرید را دوباره شکل دهد.

به گزارش دانستنی ،از آسوشیتدپرس، شاخص های بورسی آسیا در معاملات چهارشنبه نیز نتوانستند به مدار صعوی بازگردند و تشدید تنش‌های تجاری بین آمریکا و چین برای معامله گران نگران کننده تر از آن بود که صف‌های خرید را مجددا شکل دهد.

با به نتیجه نرسیدن آخرین دور از مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در شهر شانگهای، رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد که از یکم سپتامبر امسال، ۳۰۰ میلیارد دلار باقی مانده از محصولات وارداتی چینی را مشمول اعمال تعرفه ۱۰ درصدی خواهد کرد. در صورت تحقق چنین امری، دولت ترامپ بر تمامی واردات ۵۵۰ میلیلارد دلاری آمریکا از چنین تعرفه ۱۰ تا ۲۵ درصدی اعمال کرده است.

از سوی دیگر چین بر تمامی ۱۱۰ میلیارد دلار واردات خود از آمریکا تعرفه اعمال و تهدید کرده است که به هر اقدام بعدی آمریکا پاسخ فوری وقاطع خواهد داد.

 امروز شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو با ریزش ۰.۸ درصدی به سطح ۲۰ هزار و ۴۲۱.۳۹ واحدی عقب نشست، شاخص ” اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی ۰.۳ درصد افزایش یافت، شاخص “کسپی” بورس سئول ۰.۲ درصد و شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ‌کنگ ۰.۸ درصد ریزش کردند و شاخص “شانگهای کامپوزیت” بورس چین با ریزش ۰.۱ درصدی در سطح ۲۷۷۶.۹۱ واحدی بسته شد.

برخلاف بورس های آسیایی، بورس وال استریت موفق شد بار دیگر روند صعودی خود را از سر بگیرد به گونه ای که شاخص “اس اند پی ۵۰۰” با صعود ۱.۳ درصدی خود را به ۲۸۸۱.۷۷ واحد رساند، شاخص “داو جونز اینداستریال اوریج” با جهش ۱.۲ درصدی در سطح ۲۶ هزار و ۲۹.۵۲ واحدی بسته شد و شاخص “نزدک کامپوزیت” با صعود ۱.۴ درصدی به سطح ۷۸۳۳.۲۷ واحد رسید. شاخص “روسل ۲۰۰۰” نیز که در بردانده سهام شرکت‌های کوچک‌تر بورسی است ۱ درصد صعود کرد.

 امروز هم‌چنین هر بشکه نفت برنت با پنج سنت کاهش به ازای ۵۸.۸۹ دلار و نفت خام آمریکا با ۱۲ سنت کاهش به ازای ۵۳.۵۱ دلار مبادله شدند.

این مطالب را نیز ببینید!

ایران خودرو

کاهش ارزبری سالانه ۱۳۳ میلیون یورویی ایران خودرو

پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها، ۱۲۵ پروژه داخلی‌سازی قطعات با فناوری بالا مدیر عامل ساپکو اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *