صفحه اصلی / اخبار / زمینه خانه‌دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد فراهم می‌شود

زمینه خانه‌دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد فراهم می‌شود

دانستنی : محمد اسلامی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی، زمینه و بستر خانه‌دار شدن اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه را فراهم می‌کند، گفت: وزارت راه و شهرسازی تلاش خواهد کرد تا مشکل مسکن تمامی اقشار جامعه را حل کند و عقب ماندگی را که در کشور به لحاظ نوع مسکن و نوع گروه های اجتماعی که به آن مرتبط می‌شود، جبران نماید.

به گزارش دانستنی ،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه خدمت‌رسانی در وزارتخانه راه و شهرسازی چنانچه با کیفیت، قوی و پرانگیزه باشد موجب رضایتمندی مردم و حکومت خواهد شد، خواستار رفع نارضایتی مردم و ارایه خدمات اثربخش در حوزه هایی که دغدغه خانواده ها و مردم به ویژه در بخش مسکن و سایر موارد مرتبط با وزارتخانه راه و شهرسازی است، شد.

اسلامی تاکید کرد: باید با کمک یکدیگر، شرایطی فراهم کنیم که عشق، انگیزه و روحیه خدمتی در وزارتخانه راه و شهرسازی، متفاوت‌تر از هر دستگاهی باشد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با یادآوری این مطلب که گستره فعالیتی وزارتخانه راه و شهرسازی در جای جای ایران اسلامی گسترده است و از اقصانقاط کشور، مبادی ورودی تا پایتخت گسترده است، خاطرنشان کرد: مسئولیت‌های گسترده وزارتخانه راه و شهرسازی تاثیرات اجتماعی و اقتصادی فراوانی دارد و به جهت آنکه به معیشت مردم مرتبط است، فکر و دغدغه مردم را که بحث مسکن است به خود اختصاص داده است که باید در جهت رفع این دغدغه‌ها، قدم اساسی برداشت.

وی با اشاره به اینکه وزارتخانه راه و شهرسازی تلاش خواهد کرد تا افرادی که در وزارتخانه فاقد مسکن هستند به مرور صاحب خانه شوند، گفت: وزارتخانه راه و شهرسازی تلاش خواهد کرد تا مشکل مسکن تمامی اقشار جامعه را حل کند و عقب ماندگی را که در کشور به لحاظ نوع مسکن و نوع گروه های اجتماعی که به آن مرتبط می‌شود را جبران نماید.

اسلامی یادآور شد: بر اساس آمار و به لحاظ عددی تقریبا، تعداد مسکن موجود در کشور با تعداد خانوار نسبت برابری دارد اما مساله این است که مسکن مازادی که وجود دارد از جنس مسکنی نیست که جامعه هدف ما استطاعت خرید آن را داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه زمینه مسکن‌دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه فراهم می‌شود، توضیح داد: سهم بزرگی از رفع دغدغه مسکن جامعه برعهده وزارتخانه راه و شهرسازی است. اگر در این خصوص، با انگیزه، خلاقیت، باجدیت و پشتکار کار انجام شود این مطالبه مردمی سریع‌تر برآورده می‌شود و دعای خیر مردم در زندگی کارکنان وزارتخانه راه و شهرسازی جاری و ساری خواهد شد. همینطور است راه، پلی که احداث و ابنیه و تاسیساتی که ایجاد می شود.

اسلامی گفت: باید در وزارتخانه همواره به این موضوع توجه داشته باشیم که انگیزه و روحیه خدمتی در بالاترین مرتبه خود قرار گیرد. تمام سعی ما این است که رسیدگی‌ها در چهارچوب استطاعتی که به لحاظ قانونی وجود دارد، بدون تبعیض انجام شود و به این طریق به برقراری عدالت در جامعه، کمک کنیم.

این مطالب را نیز ببینید!

جشنواره آشپزی با قارچ با عنوان (قارچ غذای سلامتی)

دانستنی :انجمن صنفی پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران برگزار میکند. به گزارش دانستنی ، جشنواره آشپزی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *