صفحه اصلی / اخبار / عدم صدور مجوز اکتشاف معادن/ ضریب مصرف انرژی در کشور بالاست

عدم صدور مجوز اکتشاف معادن/ ضریب مصرف انرژی در کشور بالاست

دانستنی :اردبیل – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به دلیل برخی مشکلات قانونی، مجوز اکتشاف معادن تا حدودی راکد مانده و صادر نمی‌شود.

به گزارش دانستنی ،از مهر،عیسی کلانتری بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با استاندار اردبیل قانون را فصل الخطاب دانست و افزود: سرمایه گذاران با رعایت حقوق شهروندی می توانند در توسعه واحدهای تولید خود و ایجاد شهرک صنعتی جدید اقدام کنند.

وی ضریب مصرف انرژی در ایران را نسبت به سایر کشورها را بیشتر دانست و یادآور شد: ضریب مصرف انرژی در واحدهای تولیدی باید از لحاظ اقتصادی توجیه داشته باشند.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: دستگاه های اجرایی به وظایف خود در زمان مقرر عمل کنند و حقوق نسل آینده را مورد توجه قرار دهند.

استاندار اردبیل نیز در این دیدار برلزوم توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی با در نظر گرفتن مشکلات زیست محیطی و بررسی تمام جوانب تاکید کرد.

اکبر بهنام جو اضافه کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار مشوق های لازم برای سرمایه گذاران در استان اردبیل داده شده و ایجاد شهرک های صنعتی جدید در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه شهرک ها و نواحی صنعتی استان اردبیل قوانین زیست محیطی را رعایت کرده اند؛ بیان داشت: شهرک های صنعتی زون بندی شده و واحدهای راکد طبق ضوابط به چرخه تولید باز می گردند.

استاندار اردبیل با اشاره به مشکل زیست محیطی برخی واحدهای صنعتی عنوان کرد: مشکل این واحدها با رعایت تمام ضوابط و قوانین زیست محیطی پیگیری شده و با نظر مساعد عوامل محیط زیست روبرو شده است.

این مطالب را نیز ببینید!

شعار عدالت خواهی دولت رئیسی چرا در حوزه فرهنگ رنگ باخته است؟

واژه سیاست های انقباضی بیشترین کاربرد را در مباحث مالی داشته است.امروز در چهارمین ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *