نحوه شستن لباس های کتان-درست مصرف کنیم - آموزش همگانی - آگاهی مصرف

نحوه شستن لباس های کتان

تی‌شرت‌ها، جوراب‌های ورزشی، لباس‌های جین و بسیاری موارد دیگر جزو لباس‌های کتانی بادوام هستند. شست و شوی آن‌ها در عین خاص بودن، ساده است. نکات زیر را در مورد شستن لباس های کتان در نظر داشته باشید:

  • لکه‌گیری قبل از شست و شو،

 لباس را با دقت بررسی و قسمت‌های لک‌شده را پیدا کنید. بهترین روش برای از بین بردن لکه‌های روی لباس کتان، استفاده از لکه‌برهای آماده است. کافی است مقداری از محلول را روی قسمت لک‌شده اسپری کنید. البته قبل از شست و شو، لازم است دستور روی لکه‌بر را مطالعه کنید. توجه داشته باشید لکه‌های لباس‌های کتان با شست و شوی معمولی تمیز نمی‌شوند و استفاده از لکه‌بر لباس ضروری است.

  • پودرهای شوینده ،

 پودرهای شوینده معمولی برای این‌گونه لباس‌ها مناسبند. در مورد پارچه‌های سفید در صورت تمایل می‌توان از سفیدکننده نیز استفاده کرد. برای اطمینان علائم روی مارک لباس را چک کنید و مطمئن شوید که می‌توانید از سفیدکننده استفاده نمایید تا آسیبی به پارچه نرسد. برای نرم باقی‌ماندن لباس، از نرم‌کننده استفاده کنید. اگر دوام لباس مورد نظر، برایتان مهم است از شوینده‌های طبیعی استفاده نمایید.

  • شست و شو ،

بهترین روش شست و شو برای این نوع پارچه‌ها، استفاده از ماشین لباسشویی است. برای تمیزتر شدن لباس‌های سفید و روشن از آب گرم‌ استفاده کنید. در مورد لباس‌های تیره، درجه آب را همیشه روی سرد بگذارید چون آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می‌شود. در مورد لباس‌های ظریف و نازک از پودر دستی استفاده کنید.

  • خشک کردن ،

 برای خشک کردن این‌گونه لباس‌ها با ماشین لباسشویی، دستور پشت مارک لباس را مطالعه کنید. در صورت شک داشتن، از دور کند خشک کن استفاده کنید تا لباس مورد علاقه شما آب نرود و کوچک نشود.

منبع:

http://www.beytoote.com

پیشنهاد ما به شما

دلایل افزایش ۳۰ درصدی قیمت پوشاک

دانستنی :نامی درباره افزایش ۳۰ درصدی قیمت پوشاک بیان کرد: دلیل افزایش قیمت پوشاک ناشی از …

یک دیدگاه

  1. ای کاش همه مثل شما توضیح میدادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.